"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mac OS X Yosemite 10.10.5 VINN Modem Sorunu

 

 

1347695988_turkcell-slimvinnMerhaba arkadaşlar ;

Pazar gecesi tatile gideceğim için bugünden hazırlıklara başladım tabi olmazsa olmazım internetime çözüm bulmam gerekiyordu, çünkü son 2 3 yıldır hangi otele gittiysem internet işimi görecek seviyede değildi. Neyse çok uzatmadan konuya geçeyim bir arkadaşımdan ödünç aldığım HUAWEI E369 (Slim Vınn)’ı taktım mac’e kurdum arayüzü denedim olmuyor sorun mu var acaba diyerek windows makinam da denedim sorunsuz çalıştı sorun anlaşıldı artık araştırmalarım sonucu aşağıdaki çözümü buldum çözüm kısaca vınn ayarlarını manuel yapıyoruz umarım işinize yarar.

*Sistem tercihlerine girin

*Ağ’ı seçin

*Açılan pencerede soldaki listede eğer usb modem varsa “**” olan maddeye geçin yoksa listenin sol alt kısmında küçük bir “+” işareti var. Bunu seçin.

*Arabirim kısmından “HUAWEIMobile-Modem” seçeniğini bulup seçin. ZTE veya başka model vınn kullanıyorsanız onu seçin servis adı çok önemli değil ama vınnmodem vs. yapabilirsiniz karışmasın diğer ağlarla.

**Şimdi sol tarafta bulunan listeden HUAWEIMobile-Modem’i seçin. “konfigürasyon-saptanmamış”, “telefon numarası- *99#” “hesap adı” ve “parola” kısımlarını boş bırakın. “modem durumunu menü çubuğunda göster” diyerek menüden rahat ulaşabilirsiniz tercih sizin. İleri düzeyi açın.

*İleri Düzey>Modem kırılımında “satıcı: (genel)”, “model: (gprs(gsm/3g))”, “apn: (mgb)” yazıp tamam deyin.

Bundan sonra olay bitmiştir. Bağlan diyip bağlanmanız lazım. Umarım işinizi görür sorun yaşayan olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Dipnot: En son apn kısmına mgb yazmıştık. Eğer statik ip aboneliğiniz varsa “mgbs” yazacaksınız. Eğer data hattı değilde modemde standart bir cep telefonu hattı kullanıyorsanız “internet” yazacaksınız.

Endipnot: Bu ayardan sonra vınn uygulamasına gerek yok direk menü çubuğundan bağlan deyip bağlanabilirsiniz.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.