"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aylar: Kasım 2013

Oracle (Sun) Solaris 11 İşletim Sistemi Kurulumu (Text Install)

 

 

OracleSolaris

Bu makalemizde Oracle (Sun) Solaris 11 İşletim Sistemi Kurulumunu (Text Install) inceleyeceğiz. Öncelikle kurulum yapabilmek için Oracle Solaris 11 .iso dosyasını Solaris 11 Download adresinden sunucu mimarimize göre indirip DVD’ye yazıyoruz. Kurulum için elimde “Sparc” işlemci mimarisine sahip bir sunucu olmadığı için kurulumu Intel “x86_64″ işlemci mimarisine göre yapacağım. Her iki mimaride kurulum aşamaları benzerdir. Bilinmesi gereken bir konu eğer bu işletim sistemi üzerine “Oracle 10g” Veritabanı kuracaksak Intel “x86_64″ mimarisi için mevcut değildir. Oracle 10g Veritabanı yalnızca “Sparc” işlemci ailesi için derlenmiştir. Oracle 11g kurulumunda her iki işlemci mimarisi için kurulum versiyonu mevcuttur.

 

1. DVD’den önyükleme yaparak kurulumun başlamasını bekliyoruz.

Solaris11TxtInstall_1 Solaris11TxtInstall_2

2. Karşımıza gelen seçeneklerde öncelikle klavye seçeneğimizi seçiyoruz.

Yorum Bırak

Google+ Özel URL’lerini kullanmaya başlama

 

 

google_plus_wallpaper-30

Özel URL, doğrudan profilinize veya sayfanıza bağlanan kısa ve hatırlaması kolay bir web adresidir.

Örneğin, YouTube’un Google+ sayfası, kullanıcıları kendi sayfasını ziyaret etmek üzere google.com/+YouTube adresine yönlendirebilir (https://plus.google.com/115229808208707341778 yerine).

Uygunluk gereksinimlerini karşılıyorsanız Google+ hesabınız veya sayfanız için özel bir URL alabilirsiniz. Bu, Google+ profilinize veya sayfanıza önceden atanan özel URL’lerden birini seçebileceğiniz anlamına gelir. Önceden atanmış özel URL’ye bağlı olarak, onu kendinize özgü hale getirmek için birkaç harf veya rakam eklemeniz de gerekebilir.

Özel URL’ler, Google+ Kullanıcı İçeriği ve Davranış politikalarına ve Google+ özel URL kullanım şartlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

Özel URL alınmasına ilişkin gereksinimler

Yorum Bırak