"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Üzerindeki İnternet Kesintileri Canlı İzle

 

 

outage-analyzerOutage Analyzer, internetin en büyük siteleri ve web servislerinin online kesintilerini gerçek-zamanlı olarak bir harita üzerinde takip etmeyi sağlayan çok yararlı bir sitedir. Bir Compuware yapımı olan site, neredeyse bütün sitelerin kullandığı ve çoğu kez kesintilerin baş müsebbibi olan analitik, reklam ve sosyal ağ servisleri gözetliyor.

 

www.outageanalyzer.com

 

Özellikle Web’deki birçok sitenin, kullanımı artık adiyattan bir hale dönüşen reklam ağları kodları, analitik/analiz servisleri ve sosyal ağ bileşenlerine bağımlı olması nedeniyle, bu 3. parti eklentilerde yaşanan en ufak bir tıkanma, çökme ya da servis kesintisinde sitelerde inanılmaz yavaşlamalar, hatta çökme olayları meydana geliyor. Kısacası API’ler ve 3.parti hizmetler aslında Web üzerinde asimetrik bir tehdit oluşturuyor!

İşte bu tehditleri gerçek-zamanlı olarak takip edebileceğiniz Outage Analyzer sayesinde başta sosyal ağların bileşenleri olmak üzere, reklam ağları ve analitik servislerinden kaynaklanan kesintileri gerçek zamanlı olarak görebilecek ve kesintilerin dünya üzerinde hangi bölgeleri etkilediğini bile öğrenebileceksiniz. Online hizmet kesintileri ister site üzerinden, ister Twitter hesabından isterseniz de RSS akışı ile gerçek-zamanlı olarak takip edebilirsiniz:

www.outageanalyzer.com2Adres: http://www.outageanalyzer.com
Twitter’dan takip: https://twitter.com/OutageAnalyzer
RSS’den takip: http://www.outageanalyzer.com/otracker/rss-feed.xml

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.