"Enter"a basıp içeriğe geçin

Microsoft’un Yeni Oyun Teknolojisi Illumiroom Tanıtıldı

Microsoft’un üzerinde çalıştığı Illumiroom tanıtıldı. Bu teknoloji ile muhtemelen Xbox konsolunuzda oyun oynarken, odanızın her yerini oyunun içine dahil edebileceksiniz. Bunun için bir de yansıtıcıya ihtiyacınız bulunmakta ve bu yansıtıcının Microsoft tarafından belirlenen ücreti ne olacağı merak konusu.

Microsoft ve Samsung, CES 2013 fuarında görmeye hiç de alışık olmadığımız bi teknolojiyi ilk kez gözler önüne serdi. Illumiroom adı verilen bu muhteşem oyun teknolojisine mutlaka göz atın.

Samsung ve Microsoft’un ortak projesi olarak tanıtılan Illumiroom bugün CES 2013 fuarında tanıtıldı ve oyuncuların büyük ilgisini toplamayı başardı.

Bir oyuncunun ağzından çıkan tek bir kelimeyle bir anda oyunu tüm odaya taşıyan bu inanılmaz teknoloji şimdilik yalnızca geliştirme aşamasında ama Microsoft’un Kinect ile planlarının ne yönde olduğunu da açıkca gözler önüne seriyor.

Illumiroom hakkında söyleyebileceğimzi tek şey bir projektör ile birleştirilen Kinect destekli bir kamera ve Kinect sahibi olmanız gerektiği.

Sözü fazla uzatmayalım ve sizleri Illumiroom’un bu tanıtım videosu ile baş başa bırakalım.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.